Afterschool

Programul de după școală oferă, pe lângă orele dedicate efectuării temelor, activități extracurriculare mulate pe viziunea școlii. Acestea vin să completeze dezvoltarea motrice și spirituală a copiilor. În funcție de abilități și afinități ei pot alege între sporturi, pian, engleză, culinar sau yoga. Activitățile se desfășoară în fiecare zi pe săptămână.

Accesul este deschis și copiilor din afara școlii (Colegiul German Goethe sau alte instituții de învățământ cu predare în limba germană).

Iată oferta de cursuri extracurriculare:

CULINAR ÎN ENGLEZĂ – Alexandra Vârlan, Ambasador Jamie Oliver explorează cu copiii în limba engleză principiile unei alimentații sănătoase și bucuria de a găti împreună.

90 lei – 4 ședințe/ lună

CLUBURI ZEPPELIN ÎN LIMBA GERMANĂ – Liviu Dălățean, nativ în limba germană organizează două cluburi: de Film și Robotică-Inventică. Detalii, aici.

ENGLEZĂ – se desfășoară cu Alexandra Vârlan, profesoara Zeppelin, care știe să se joace dar și sătransmită pasiunea pentru limbă.

100 lei – 4 ședințe/ lună

ÎNOT – se desfășoară la bazinul Dinamo. Copiii sunt transportați de la școală la bazin, sunt ajutați să se echipeze, iar la plecare sunt preluați de la bazin direct de părinți. Cursul este susținut de Vlad Paraschivoiu, profesorul de sport.

175 lei – 4 ședințe/ lună

PIAN – Profesoara de pian Cătălina Dudinszky desfășoară ore individuale de pian.

60 lei – 1 ședință

SPORTURI ÎN ECHIPĂ – Copiii vor exersa succesiv diferite jocuri de echipă: baschet, fotbal, volei. Vor învăța regulile jocurilor și vor crea echipe unite.

90 lei – 4 ședințe/ lună

YOGA ÎN ENGLEZĂ – Anastasia Midvichi este profesor certificat de Yoga pentru copii și are 7 ani de experiență. Acest sport are beneficii fizice, psihice și emoționale imediate.

120 lei – 4 ședințe/ lună