Ziua Porților Deschise

ZIUA PORȚILOR DESCHISE

LA ZEPPELIN SCHULE

Urmează o nouă Zi a Porților Deschise vineri, 13 aprilie 2018.

Pot fi înscriși și copiii care nu au cunoștințe de limba germană.

Pe parcursul zilei veți afla ce înseamnă Zeppelin Schule, veți cunoaște echipa și veți experimenta crâmpeie de activități ca cele care se întâmplă de obicei la grădiniță, ciclul primar și ciclul gimnazial. Întâlnirea este un mix de activități la care pot participa părinții însoțiți de copii (dimineața) sau singuri  (după amiaza) și care constau în: asistență la orele desfășurate în timpul dimineții, participarea la un atelier și două prezentări de ofertă educațională pentru înscrierea copiilor la clasa pregătitoare.

Iată programul zilei:

Pentru părinții care doresc să vină cu copiii pentru a-i obișnui cu atmosfera din grădiniță sau școală în Zeppelin:

12.00 - 12.30 – asistență la grădiniță, clasa 0, a II-a sau a VI-a (copiii din exterior cu părinții lor pot asista la o jumătate de oră de activitate obișnuită la una dintre cele patru grupe, în funcție de interes):

12.30 -13.00 – pauză de cafea și socializare

13.00 – 14.00  – prezentare ofertă clasa pregătitoare (pentru părinți) și atelier (pentru copii)

În acest interval va fi prezentată oferta școlii pentru clasa pregătitoare care va fi deschisă din toamnă, se va prezenta  echipa de cadre didactice, manualele, principiile Zeppelin Schule.

Pentru părinții care nu vor fi însoțiți de copii la acest eveniment:

14.30-17.30 - Întâlniri individuale cu părinții care doresc să-și înscrie copiii la Zeppelin Schule

17.30 – 18.30 – prezentare ofertă clasa pregătitoare (reluare)

Prezentarea de dimineață se reia pentru părinții care pot ajunge numai la această oră. De data aceasta părinții nu pot fi însoțiți de copii.

Dacă doriți să participați la Ziua Porților Deschise, vă rugăm să trimiteți un email de confirmare la comunicare@zeppelinschule.ro în care să precizați intervalul orar în care doriți să participați și dacă sunteți însoțiți de copii, precizați vârsta.

Vă așteptăm cu drag!

Pentru detalii: comunicare@zeppelinschule.ro și

Program secretariat: 13.30-17.00

Telefon: 021 210 97 74 (între orele 12.30 și 17.00) și 0745 186 717

contact(@)zeppelinschule.ro

Adresă: Str. Icoanei nr. 17A

Condiții înscriere

Copilul poate fi înscris la Zeppelin Schule de către părinte sau tutorele legal, prin încheierea unui contract de furnizare de educație pentru școlari.

Ghid de înscriere la Zeppelin Schule

Acte necesare:

• Copie după certificatul de naștere;
  • Copie după cărțile de identitate ale părinților;
  • Fișă medicală cu avizul medicului că este apt pentru școală;
  • Aviz epidemiologic prezentat în prima zi de școală;

Vă așteptăm cu drag!