Website-ul poate utiliza link-uri către alte website-uri pe care nu le controlăm, prin urmare Zeppelin Schule solicită utilizatorului să citească atent politicile lor în privința datelor personale și a politicii de confidențialitate și privind datelor cu caracter personal.

Google Analytics

Website utilizează Google Analytics, un serviciu pentru analiză web, furnizat de Google. Google Analytics utilizează fișiere de tip cookie pentru a ajuta un anumit website să analizeze modul în care utilizatorul folosește respectivul website. Informațiile generate de fișierele de tip cookie cu privire la folosirea de către utilizator a Website-ului (inclusiv adresa IP), vor fi transmise și stocate de Google pe servere care pot fi localizate în UE, SEE şi/sau Statele Unite. Google va utiliza aceste informații în scopul evaluării folosirii de către utilizator a Website-ului, elaborând rapoarte cu privire la activitatea Website-ului pentru operatorii Website-ului și furnizând alte servicii referitoare la activitatea website-ului și la utilizarea internetului.

În browser-ul Chrome:

În colțul din dreapta-sus, click pe menu-ul Chrome > Settings.

Scroll până în josul paginii, click pe “Show advanced settings”.

În secțiunea „Privacy”, click pe butonul “Content settings”.

În browser-ul  Mozilla Firefox:

Click pe butonul Menu și alegi “Preferences”.

Se selectează “Privacy” din Menu-ul lateral.

Din combo “History” se alege “Use custom settings for history”.

În browser-ul Internet Explorer 11

Se selectează rotița din dreapta sus a browser-ului, apoi se alege Internet Options.

Click pe tab-ul “Privacy” și se selectezează “Advanced”.

Prin utilizarea Website-ului, utilizatorul este de acord cu modul în care Zeppelin Schule folosește cookie-urile, în conformitate cu prezenta “Politică privind utilizarea Cookies”. Dacă nu este de acord, trebuie ca utilizatorul să oprească cookie-urile urmând indicațiile de mai sus, în funcție de browser-ul pe care îl folosește sau direct în Website-ul nostru. Dezactivarea utilizării acestor fișiere poate afecta experiența de utilizator al Website-ului. Zeppelin Schule își rezervă dreptul de a face orice completări sau modificări la prezenta “Politică privind utilizarea cookie-urilor”. Eventualele modificări și/sau completări vor fi afișate pe Website și vor intra în vigoare de la momentul afișării. Pentru mai multe detalii, suntem disponibili la adresa de e-mail: pedagogic.zeppelin@gmail.com