Taxe de școlarizare 2019-2020

Ciclul primar (clasele pregătitoare – a IV- a)

• Taxă înscriere școală  1.600 de lei pe an (nerambursabilă)
  • 1.900 lei/lună (program 08.00 – 13.30)
  • 19.000 lei/an (taxa anuală corespunde perioadei de 10 luni septembrie–iunie), plătibili lunar, trimestrial sau anual

Discounturi:

• 5% discount pentru plata integrală a unui an
  • 20% discount din cuantumul unei taxe în cazul recomandării școlii către un alt părinte, care își înscrie copilul
  • 10% discount din taxa anuală pentru următorii frați

Program educațional complet (școală, afterschool, masă)

•  2.700 lei /lună (de la 08.00-18.00)

Ciclul gimnazial (clasele a- V- VIII-a)

• Taxă înscriere școală  2.300 de lei pe an (nerambursabilă)
  • 2.300 lei/lună (program 08.00 – 14.30)
  • 23.000 lei/an (taxa anuală corespunde perioadei de 10 luni septembrie–iunie), plătibili lunar, trimestrial sau anual

Costuri care nu sunt incluse:

Mesele zilnice:

• 400 lei lunar meniu de prânz și gustare de după amiază * vezi model meniu

Manuale și rechizite școlare obligatorii:

• 250 €/an, pentru ciclul primar
  • 300 €/an, pentru ciclul gimnazial

Transport: se calculează individual, după completarea formularului de transport. Prețurile vor fi comunicate în avans părinților.

Cluburi și activități extracurriculare sunt actualizate anual în secțiunea Zeppelin Extra.

Servicii conexe contra-cost care nu sunt incluse în Taxa de școlarizare: prețurile vor fi comunicate în avans părinților, în funcție de organizator/furnizor/prestator sau de activitatea/evenimentul organizat în cadrul sau în afara spațiului şcolii.

Modalitatea de plată:

Taxa de școlarizare poate fi achitată după cum urmează:

• Plata lunară: 10 rate lunare, astfel: (1) prima rată la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului, și (2) următoarele 9 rate, în termen de 5 zile de la data emiterii facturii sau orice altă dată înscrisă pe factură, începând cu luna septembrie.
  • Plata trimestrială: 3 rate trimestriale, astfel: (1) prima rată la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului, (2) a 2-a rată până la 5 decembrie, și (3) a 3-a rată până la 5 martie.
  • Plata anuală: la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului.