Boys_Two_Suitcase_Uniform_546982_1280x851

Taxe de școlarizare 2021-2022

Ciclul primar (clasele pregătitoare  – a IV- a)

• Taxă înscriere școală 300 de euro pe an (unică și nerambursabilă)
  • 500 euro/lună (program 08.00 – 12.30/13.30)
  • 5000 euro/an (taxa anuală corespunde perioadei de 10 luni septembrie–iunie), plătibili plătibilă lunar, trimestrial sau anual

Discounturi:

• 5% discount pentru plata integrală a unui an
  • 20% discount din cuantumul unei taxe în cazul recomandării școlii către un alt părinte, care își înscrie copilul
  • 10% discount din taxa anuală pentru următorii frați

Program educațional complet (școală, afterschool, masă)

• 770 euro/lună (de la 08.00-18.00)

Ciclul gimnazial (clasele a- V- VIII-a)

• Taxă înscriere școală 2.300 de lei pe an (nerambursabilă)
  • 2.300 lei/lună (program 08.00 – 14.30)
  • 23.000 lei/an (taxa anuală corespunde perioadei de 10 luni septembrie–iunie), plătibili lunar, trimestrial sau anual

Costuri care nu sunt incluse:

Mesele zilnice:

• 85 euro lunar meniu de prânz și gustare de după amiază * vezi model meniu

Manuale și rechizite școlare obligatorii:

• 250 €/an, pentru ciclul primar
  • 300 €/an, pentru ciclul gimnazial

Transport: se calculează individual, după completarea formularului de transport. Prețurile vor fi comunicate în avans părinților.
părinților.

Cluburi și activități extracurriculare sunt actualizate anual în secțiunea Zeppelin Extra.

Servicii conexe contra cost care nu sunt incluse în Taxa de școlarizare:

• prețurile vor fi comunicate în avans părinților, în funcție de organizator/furnizor/prestator sau de activitatea/evenimentul organizat în cadrul sau în afara spațiului şcolii.

Modalitatea de plată:

Taxa de școlarizare poate fi achitată după cum urmează:

• Plata lunară: 10 rate lunare, astfel: (1) prima rată la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului, și (2) următoarele 9 rate, în termen de 5 zile de la data emiterii facturii sau orice altă dată înscrisă pe factură, începând cu luna septembrie.
    • Plata trimestrială: 3 rate trimestriale, astfel: (1) prima rată la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului, (2) a 2-a rată până la 5 decembrie, și (3) a 3-a rată până la 5 martie.
    • Plata anuală: la data de înscriere în primul an școlar sau la data de reînscriere a elevului.
    Call Now ButtonSuna acum