• Writer's pictureofficezeppelinschu

NOU! 🇬🇧 Clasa pregatitoare intensiv Engleza Scoala Privata

👩‍🏫 Începând cu anul școlar 2024/2025, scoala privata Zeppelin Schule deschide clasa pregatitoare în limba română, cu intensiv engleza. (4 ore de engleză pe săptămână)

👩‍👧‍👦  La Zeppelin am format o comunitate frumoasă, unde copiii se simt ca într-o familie, învață cu plăcere și își dezvoltă armonios personalitatea, iar sănătatea lor emoțională este foarte prețuită.

🏡  Ei vin la școală într-o casă istorică, prietenoasă, din centrul orașului, nu la o instituție rece.

🌳 Petrecem mult timp în grădina noastră verde, zilnic, pe orice vreme!

🏛️ Copiii ies mereu din spațiul clasei și învață prin: vizite de studiu în muzee,  excursii în natură, sport, jocuri și teme făcute în aer liber, în grădină.

🎉🍁 De asemenea, la Zeppelin avem sărbători și petreceri inspirate din sărbătorile germane, la care ne adunăm cu toții, părinți și copii.

🤗 Vino să ne cunoaștem!

📝 Condițiile financiare: Costul lunar pentru programul lung, de la ora 8:00 la ora 17:50 este de 580 euro și include masa de prânz și gustarea de după-amiază.

📌 Oferta noastră: Pentru copiii înscriși până la data de 31 martie 2024, taxa de înscriere în valoare de 400 euro este redusă cu 50%, la doar 200 euro.

🎖️ Grădinița și școala Zeppelin sunt instituții acreditate.

✅ Pentru înscriere clasa pregătitoare 2024, este necesară evaluarea elevului:

Copilul participă la” o zi de școală”, într-un program cuprins între 08:30-11:30, timp în care viitorul elev ZS este integrat într-o clasă pentru care se dorește înscrierea. În intervalul menționat, copilul este:

* Evaluat, oral și scris, la Comunicare în limba română și Matematică și explorarea mediului.

* Evaluat la limba engleză, din perspectiva nivelului de înțelegere a limbii, dar și a celui de exprimare

* Observat psiho-pedagogic, de către consilierul școlii, care urmărește dezvoltarea limbajului, aspecte cognitive, psiho-motrice, sociale și gestionarea emoțiilor.

* Taxa de evaluare este 100 euro.

☎️ Sună la numărul 0745 017 000 și vino să ne cunoști!

Sau lasă-ne numărul tău și te sunăm noi să stabilim o vizită.

Echipa Zeppelin Schule & Kindergarten